Італія та Польща вибули з чоловічого волейбольного турніру у Токіо

У півфіналі зіграють тільки збірні, які грали на першому етапі в групі В

5527
2
Getty Images/Global Images Ukraine

В чоловічому волейбольному олімпійському турнірі прийшла пора вирішальних матчів. Тепер команди продовжують боротьбу за нагороди в плей-оф, а це означає, що права на помилку вже немає.

У вівторок чвертьфінальні поєдинки провели чоловіки. І головною несподіванкою стала поразка збірної Італії від Аргентини.

Перш за все, треба зазначити, що італійці на шести (!) попередніх Олімпіадах незмінно виходили до півфіналу. Тричі (у 1996, 2004 і 2016 роках) вони ставали срібними призерами, а у 2000 і 2012 завойовували бронзу. І ось тепер Італія програла в 1/4 фіналу збірної Аргентини з рахунком 2:3.

Перший сет виграли італійські волейболісти 25:21, потім дві партії були за аргентинцями 23:25 і 22:25, а в четвертому сеті знову краще були європейці 25:14. Доля матчу вирішувалася на тай-брейку і його виграла Аргентина 12:15. До речі, для волейболістів цієї країни вихід до півфіналу Олімпіади лише третій за всю історію - в 1988 році латиноамериканці стали бронзовими призерами, а в 2000 році в поєдинку за 3 місце програли якраз Італії.

Ще в двох чвертьфіналах збірні Російського олімпійського комітату і Бразилії з однаковим рахунком 3:0 перемогли відповідно Канаду і Японію.

А в заключному матчі сьогоднішнього ігрового дня зустрічалися діючі і дворазові чемпіони світу збірна Польщі, а також екс-чемпіони Європи волейболісти Франції. Суперники тут були гідні один одного і довелося їм грати п'ять партій. У вирішальному сеті успіх був на боці французів 15:9. Додам, що збірна Польщі останній раз пробивалася до півфіналу Олімпійських ігор в далекому 1980 році. А для французів вихід до півфіналу взагалі історична подія - до цього Франція так далеко ще не заходила.

2:3 (25:21, 22:25, 25:21, 21:25, 9:15)

Півфінальні матчі чоловічого волейбольного турніру пройдуть в четвер 5 серпня. В них зіграють:
РОК - Бразилія
Аргентина - Франція

Цікаво, що всі півфіналісти грали на першому етапі в групі В. А ось із групи А до 1/2 фіналу ніхто не пробився.

Всі результати групового етапу чоловічого волейбольного турніру.