Суперліга. Прометей громить Дніпро, антирезультативний матч у Тернополі

Огляд дев’ятого ігрового тижня баскетбольної Суперліги

3259
0
ФБУ

Завершився дев’ятий тиждень чемпіонату України з баскетболу. Він ознаменувався цілою низкою цікавих подій. Насамперед, саме на минулій семиденці вперше в сезоні віч-на-віч зустрілися «Прометей» і «Дніпро», які відносяться до фаворитів сезону, також привернула до себе увагу дуже завзята дуель у Запоріжжі між місцевим клубом та «Харківськими Соколами». І вже точно не можна пройти повз гру між БК «Тернопіль» і «Кривбасом», де була показана просто гнітюча результативність. Про все це і не тільки піде мова в нашому традиційному огляді.

Матч тижня

Дебютне нинішнього сезону протистояння між «Прометеєм» та «Дніпром» (матч першого кола між колективами було перенесено) очікувалося з великим інтересом. Обидві команди перед стартом чемпіонату належали до основних претендентів на перемогу в Суперлізі, чому сприяло серйозне зміцнення їхніх складів. До того ж клуби і раніше розміщувалися недалеко один від одного, а після того, як «Прометей» переїхав до Слобожанського, зустрічам між цими колективами цілком справедливо можна зараховувати статус дербі. І ще свіжі в пам'яті спогади про минулий сезон, коли суперники обігравали один одного з перевагою в районі тридцяти очок. Загалом, підоплік у протистояння вистачало.

Проте вивіска поєдинку не виправдала своїх авансів. «Дніпро» і так пристойно штормить по ходу чемпіонату, але у грі з «Прометеєм» підопічні Дмитра Болдаєва перевершили самі себе. У плані негативної якості гри та результату. Стартові дві з половиною хвилини. Саме стільки гості лідирували у цьому поєдинку. І наступні вісім хвилин. На такому проміжку ігрового часу «річковики» трималися від «Прометея» в межах десятка очок. Після цього на майданчику домінували підопічні Ронена Гінсбурга.

Перевага чинного чемпіона України надалі тільки збільшувалася, а четверта чверть взагалі перетворилася на розгром одного з фаворитів сезону. Її «Прометей» виграв із рахунком – 27:5. Підсумкова сирена матчу зафіксувала рахунок на табло – 102:64. Без найменшого натяку на боротьбу.

Окремо хочеться зупинитись на «Дніпрі». Команда як для Суперліги має сильний підбір гравців і по праву вважається одним із фаворитів сезону. Тільки баланс перемог і поразок 7-7 перед паузою на матчі збірних не додає оптимізму вболівальникам «річковиків». Дніпряни програли всі чотири лобові матчі своїм прямим конкурентам за медалі («Прометею», «Київ-Баскету» та «Будівельнику») і зазнали низки поразок від більш слабших на папері колективів. Дуже хочеться, щоб «Дніпро» знайшов свою гру, і таки вклинився у боротьбу за чемпіонство. Від цього виграє весь український баскетбол. Але позитивних змін у команді поки не видно, і «річковики» ризикують провести ще один провальний сезон.

Сенсація тижня

На початку чемпіонату перемоги «Харківських Соколів» над більш сильнішими опонентами сприймалися з нальотом сенсаційності. Але під час турніру підопічні Валерія Плеханова настільки підняли планку очікувань, що вже поразки харків'ян від команд із нижньої частини турнірної таблиці вважаються несподіваними.

Такий поєдинок видався минулої п'ятниці у Запоріжжі, де місцеві баскетболісти міцно зарубалися з одним із лідерів чемпіонату. Це був справді матч двох рівних суперників. Протягом зустрічі лідер змінювався п'ятнадцять разів, а найбільша перевага кожної з команд складала лише вісім балів.

Рівна гра плавно перейшла у рівну кінцівку, де шанси закрити поєдинок мала кожна з команд. Втім, жоден із колективів не зміг досягти стратегічної переваги і над майданчиком замаячив овертайм. Але за три секунди до закінчення четвертої чверті у не найбільш небезпечній ситуації не витримали нерви у бігмена харків'ян Максима Нікітіна і він сфолив на Евані Максвеллі. Американець реалізував один штрафний кидок і приніс перемогу своєму клубу. Досить несподівану перемогу.

Окремо хочеться порадіти за Станіслава Овдєєнка. Молодий наставник БК «Запоріжжя», який тільки-но робить перші кроки у своїй тренерській кар'єрі, обіграв свого вчителя Валерія Плеханова. Цей день Станіслав точно запам'ятає надовго.

Цифра тижня

Варто зізнатися, що коли дивишся на підсумковий рахунок зустрічі між БК «Тернопіль» та «Кривбасом», то спочатку думаєш, що це помилка і перед очима проміжні цифри на табло після двох чи трьох чвертей. Але це не помилка. Єдиний недільний матч у Суперлізі завершився з рахунком – 50:46 на користь клубу із Західної України.

Дев'яносто шість! Саме стільки очок набрали команди на двох. Це найбільш нерезультативний матч у Суперлізі з березня 2016 року, коли БК «Запоріжжя» та «Кривбас» на двох набрали 92 очки, тобто за п'ять з половиною років. Попутно команди оновили півдюжини інших рекордів сезону, на кшталт таких як найнижча результативність однієї команди в матчі (46 – «Кривбас») або найменша кількість очок за чверть у двох команд у сумі (перша десятихвилинка – 17 очок).

Втім, після матчу головний тренер БК «Тернопіль» Дмитро Забірченко сказав, що на паркеті був продемонстрований гідний рівень баскетболу, просто з великим ухилом у бік захисту. Можливо, молодий тренер у чомусь і правий, тільки от такі поєдинки зовсім не сприяють підвищенню глядацького інтересу до української Суперліги.

Перфоманс тижня

Найвище індивідуальне досягнення на минулій семиденці в Суперлізі було показано у поєдинку, який формально відносився до розкладу минулого тижня, але був перенесений на кілька днів уперед, щоб полегшити турнірний графік чемпіона України після матчу Ліги чемпіонів в Іспанії.

Це постарався Ді Джей Кеннеді. Легіонер «Прометея» у відкладеній грі з «Кривбасом» набрав 20 очок за дуже непоганих відсотків реалізації і додав до них 11 підбирань. Все це допомогло американцеві набрати підсумковий показник рейтингу ефективності в 34 бали, що є дуже високим результатом.

Кидок тижня

Набагато краще, ніж у поєдинку з «Кривбасом», гравці БК «Тернопіль» виглядали в атакуючих діях у матчі з МБК «Миколаїв». Наприклад, у середині третьої чверті чорногорець Владімір Дашич перехопив і віддав чудовий «сліпий пас» на американця Джозефа Фурстінгера, який завершив старання партнера по команді потужним данком (на відео з 3:36):

Суперліга
14 листопада
«Кривбас» - «Прометей» - 58:71 (18:13,14:23,18:22,8:13)

«Кривбас»: Латковіч – 12, Коренюк – 10 + 7 підбирань, Поповіч – 10 + 8 підбирань
«Прометей»: Кеннеді – 20 + 11 підбирань, Харрісон – 17 + 6 підбирань, Білан – 11 + 7 підбирань, Еванс – 11 + 5 підбирань

18 листопада
«Хімік» - «Черкаські Мавпи» - 63:76 (17:19,13:21,18:14,15:22)

«Хімік»: Джонс – 15 + 12 підбирань, Едвін – 15
«Черкаські Мавпи»: Хамільтон – 19, Максвелл – 15 + 11 підбирань, Дугат – 12 + 5 підбирань + 9 передач

БК «Одеса» - «Будівельник» - 76:92 (14:20,13:24,25:26,24:22)
БК «Одеса»: Марченко – 16, Фіцпатрік – 13 + 6 підбирань + 8 передач
«Будівельник»: Конєв – 19, Близнюк – 15, Гордон – 14 + 10 підбирань

19 листопада
«Прометей» - «Дніпро» - 102:64 (28:19,27:18,20:22,27:5)

«Прометей»: Сидоров – 16, Білан – 15 + 14 підбирань, Кеннеді – 13 + 9 підбирань
«Дніпро»: Кравцов – 16 + 7 підбирань, Санон – 12 + 5 втрат, Павлов – 11 + 5 підбирань

БК «Запоріжжя» - «Харківські Соколи» - 87:86 (24:26,26:21,12:22,25:17)
БК «Запоріжжя»: Френсіс – 26 + 5 передач, Максвелл – 16 + 8 підбирань
«Харківські Соколи»: Сімонс – 16 + 5 передач, Магоні – 15 + 8 підбирань, Глєбов – 15

БК «Тернопіль» - МБК «Миколаїв» - 85:61 (23:17,18:15,29:12,15:17)
БК «Тернопіль»: Луценко – 22, Долєжай – 19, Фурстінгер – 14 + 6 підбирань
МБК «Миколаїв»: Дубоненко – 13, Барніс – 11 + 6 підбирань, Кальніченко – 10 + 5 підбирань

«Київ-Баскет» - «Кривбас» - 81:71 (24:13,19:20,18:17,20:21)
«Київ-Баскет»: Томсон – 19 + 5 підбирань, Войналович – 16, Гаррет – 11 + 6 підбирань
«Кривбас»: Коренюк – 15 + 5 підбирань, Коупленд – 14, Латковіч – 11

20 листопада
«Хімік» - «Будівельник» - 72:77 (18:22,18:14,15:26,21:15)

«Хімік»: Спенсер – 16 + 5 передач, Джонс – 12 + 9 підбирань, Едвін – 11
«Будівельник»: Рендл – 24 + 5 передач, Стоктон – 15, Конєв – 11 + 5 підбирань

БК «Одеса» - «Черкаські Мавпи» - 71:69 (16:17,18:18,19:21,18:13)
БК «Одеса»: Агафонов – 13 + 13 підбирань, Носков – 12 + 6 підбирань, Каллісон – 12 + 5 передач, Лейманіс – 12
«Черкаські Мавпи»: Кольченко – 17, Дугат – 16 + 7 підбирань + 5 передач

21 листопада
БК «Тернопіль» - «Кривбас» - 50:46 (13:4,15:12,14:15,8:15)

(5)

Як виглядає таблиця АПЛ після перенесених матчів 29-го туру АПЛ 2023/24?
Футбол | 26 квітня 2024, 12:00 0

«Арсенал розгромив «Челсі», фіаско «Ліверпуля», впевнена перемога «Манчестер Сіті»